Sport

Firma KAR-MOTO jest sponsorem młodych talentów próbujących swych sił na torach wyścigowych.
Naszą największą nadzieją w tym sporcie jest nastoletni Szymon Kaczmarek, który pomimo krótkiego stażu i poważnej kontuzji stale i z sukcesami wpisuje się w karty polskiego sportu.


Szymon to młody i bardzo obiecujący zawodnik. Adept 2007r. Jego starty dowiodły, że już niedługo inne miejsca niż szczyt podium traktowane będą jak nieporozumienie. Wszechstronnie wyszkolony sprawia wrażenie osoby o bardzo dużym doświadczeniu torowym. Dotychczas wystawiony w kilku startach dowiódł swojej przydatności w drużynie zajmując czołowe miejsca w wyścigach. Jest to jednak dopiero początek drogi ku dominacji na torze.

Osiągnięcia:

2007 - III miejsce w klasyfikacji generalnej w wyścigach skuterów Klasa 1, 2 miejsce w Pucharze Zipp

2008 - I miejsce w klasyfikacji generalnej w wyścigach skuterów Klasa 1, Mistrz Okręgu Bydgoskiego Klasa 1, III miejsce w klasyfikacji generalnej w wyścigach skuterów Klasa II, IV miejsce w Yamaha R125 Cup

2009 - III miejsce w Honda CBR 125 Cup

2010 - V miejsce w Mistrzostwach Czeskiej Republiki w klasie 125 GP, VI miejsce w Alpe Adria Cup w klasie 125 GP

 

Historia:

Wszystko zaczęło się od skuterów. Na moje 13-te urodziny dostałem chiński skuter firmy Rex, który ujeżdżałem na ulicach Kościana. Pewnego dnia postanowiliśmy pojechać na trening, który odbywał się na torze kartingowym w Gostyniu. Po tej przygodzie wraz z ojcem stwierdziliśmy, że powinienem spróbować swoich sił w wyścigach skuterów. Idąc za ciosem zakupiliśmy Piaggio Zip SP. W 2007 roku startowałem w wyścigach skuterów PZM gdzie zająłem III miejsce w klasyfikacji generalnej i wywalczyłem drugie miejsce w ZIP Cup. W sezonie 2008 startowałem w Klasie 1 i Klasie 2 wyścigów skuterów, gdzie zająłem odpowiednio I i III miejsce. Oprócz tego podjąłem decyzję o starcie w wyścigach motocyklowych w pucharze Yamaha R125, który ukończyłem na IV miejscu. W roku 2009 kontynuowałem starty na motocyklu w pucharze Honda CBR 125 Cup, w którym zdobyłem III miejsce w generalce. W sezonie 2010 początkowo miałem startować w ADAC Junior Cup 125 SP, ale Paweł Szkopek zaproponował start w czeskim teamie Heron Racing. Ostatecznie udało mi się zająć V miejsce w Mistrzostwach Czeskiej Republiki i VII miejsce w Alpe Adria Cup. Rok 2011 jest przełomowym w mojej karierze. Nadal w barwach Heron Racing startuję w Mistrzostwach Niemiec IDM w klasie 125 GP i mam zamiar dalej się rozwijać.

www.SzymonKaczmarek.pl

SPONSORZY: